Máte za sebou úspešnú poľovačku? V takom prípade vás čaká už len správna príprava diviny. To je veľmi dôležité, ak chcete mať z tak kvalitného mäsa aj nejaký úžitok. My vám poradíme, ako na to, aby ste boli čo najviac spokojní s výsledkom!
Čo všetko sa považuje za divinu? Ide najmä o zvieratá, ktoré sú poľovné a žijú zároveň aj voľne v prírode. Takéto mäso dokážete spoznať hneď na prvý pohľad. Je totiž tmavočervené, tuhšie a zároveň má aj výrazne menší obsahu tuku. To znamená, že divina je veľmi kvalitné mäso, ktoré obsahuje všetky dôležité a potrebné živiny. Ako však pripraviť takýto druh mäsa správne? Na to sme sa pozreli bližšie!
Dôležité je zrenie
Na prípravu diviny budete potrebovať aj klasické kuchynské nože, ktoré rozhodne využijete. Začať by ste však mali zrením diviny. To znamená, že po niekoľkých hodinách mäso mäkne, stáva sa krehkým a získava si všetky dôležité chuťové zložky, ale aj aromatické látky. Ako viete, že je mäso dobre vyzreté? Zistíte to tak, že je najmä šťavnaté, má primeranú konzistenciu a zároveň je aj príjemne aromatické.
Mäso by ste mali následne skladovať pri teplote 1 až 6 stupňov Celzia, a to v dobre vetrateľnej miestnosti. Čo sa týka mrazenia, ideálne je teplota -18 stupňov Celzia. Neváhajte predtým divinu naporciovať a použiť pri tom poľovnícke nože a kvalitné mäsiarske nože, ktoré sú určené práve na tento účel.
Pozor na chyby zveriny
Určite si dajte pozor na správne skladovanie a zrenie zveriny. Ak by totiž podľahlo dlhému zreniu, mohla by sa objaviť pleseň, hniloba, zaparenie, prípadne strečkovitosť. Zabité zviera by totiž malo byť včas zbavené všetkých vnútorností, pretože v opačnom prípade bude celá príprava zbytočná. Mäso by bolo totiž nepoužiteľné. Plesnivosť vzniká, pochopiteľne, najmä pri skladovaní vo vlhkom prostredí. Hlavne v situáciách, kedy dochádza ku kolísaniu teplôt.
Viac informácii nájdete na www.knifestore.sk